Suchy Lód 12 kg

  • 3 mm
  • 16 mm

115,98 zł

Suchy lód

Suchy lód w formie granulatu 3 lub 16 mm. Granulacja 3 mm nadaję się do zastosowania we wszystkich akcesoriach dostępnych w naszym sklepie np. mieszadełkach, kieliszkach lub klatkach. Taki rozmiar jest również preferowany przez kucharzy do wykorzystania przy przygotowaniu kuszących lodów, czy sorbetów ze świeżo wyciśniętych owoców.
Suchy lód wykonujemy z dwutlenku węgla o czystości 99,9%, będącym naturalnym produktem. Dostarczamy go w styropianowym opakowaniu dobranym do rozmiaru zestawu, tzw. styrboxie, który posiada atest PZH i jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Pudełko spowalnia proces sublimacji suchego lodu, czyli utraty jego masy.

Na ile wystarczy 12 kg?

To zależy :) 20 kg suchego lodu, podobnie jak 10 kg może zostać wykorzystane w kilka minut do zadymienia np. małego pomieszczenia, a może wystarczyć na dwa dni do natychmiastowego chłodzenia napojów (wystarczy już tylko jedna minuta, aby schłodzić puszkę czy butelkę), podawania zachwycających dymiących drinków, czy przygotowywania potraw lub deserów.
Utratę suchego lodu spowolnimy przechowując go w chłodnym pomieszczeniu, ograniczając otwieranie opakowania.

Wymiary thermoboxa (długość/szerokość/wysokość):

  • Wewnętrzne: 50x30x21
  • Zewnętrzne: 58x38x29

Dostawa suchego lodu

Przy składaniu zamówienia prosimy o zaznaczenie daty jak najbliższej planowanej dacie użycia, poprzez zaznaczenie jej na kalendarzu

W związku ze sprzedażą produktu szubko psującego się, zostanie on wysłany dzień przed zaplanowaną datą dostawy.

95% przesyłek dociera w wyznaczonym terminie. Bardzo prosimy aby poważnie potraktować informację o 5% ryzyka i poinformowanie o tym fakcie klienta docelowego, jeżeli sami Państwo nim nie są.

Dzięki zastosowaniu specjalnych opakowań z grubymi ściankami udało nam się zminimalizować nieunikniony proces utraty masy do 25% wagi w ciągu pierwszej doby od momentu wysyłki.

UWAGA! Jeżeli wybrałaś/eś dostawę kurierem do Paczkomatu InPost - robisz to na własną odpowiedzialność. W takich przypadkach nie przyjmujemy reklamacji, ponieważ nie mamy kontroli nad temperaturą, która panuje w Paczkomacie oraz nad tym, jak długo paczka się w nim znajduje.

Zamówienia złożone do godz. 12:00 mogą zostać wysłane tego samego dnia.

Dostawa w 95% odbywa się na następny dzień roboczy. Maksymalnie 3 dni robocze.

Przy przesyłce kurierskiej prosimy o wybranie terminu dostawy najbliższego dacie planowanego użycia suchego lodu, z uwagi na sublimację suchego lodu.

Sublimacja to naturalny proces w którym suchy lód przechodzi z formy stałej w formę gazową, czyli odparowuje. Nie możemy mu zapobiec, możemy go tylko spowolnić unikając częstego otwierania pojemnika i przechowując paczkę z suchym lodem w chłodnym i zacienionym miejscu.

Suchy lód w paczce traci około 25% wagi w ciągu pierwszej doby.

Zobacz także:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

© Strona wykonana przez dotblue