Suchy Lód 12 kg

  • 3 mm
  • 16 mm

115,98 zł

Suchy lód granulki o średnicy 3 lub 16 mm

Suchy lód w formie granulatu o średnicy 3 mm nadaje się do zastosowania we wszystkich akcesoriach dostępnych w naszym sklepie np. mieszadełkach, kieliszkach lub klatkach. Taki rozmiar granulek jest również preferowany przez kucharzy do wykorzystania przy przygotowaniu kuszących lodów, czy sorbetów ze świeżo wyciśniętych owoców.
Suchy lód wykonujemy z dwutlenku węgla o czystości 99,9%, będącym naturalnym produktem. Dostarczamy go w styropianowym opakowaniu dobranym do rozmiaru zestawu, tzw. styrboxie, który posiada atest PZH i jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Pudełko spowalnia proces sublimacji suchego lodu, czyli utraty jego masy.

Wymiary thermoboxa (długość/szerokość/wysokość):
  • Wewnętrzne: 50x30x21
  • Zewnętrzne: 58x38x29
  • Grubość ścianki 8 cm

Na ile wystarczy 12 kg?

To zależy :) 12 kg suchego lodu, podobnie jak 10 kg może zostać wykorzystane w kilka minut do zadymienia np. małego pomieszczenia, a może wystarczyć na dwa dni do natychmiastowego chłodzenia napojów (wystarczy już tylko jedna minuta, aby schłodzić puszkę czy butelkę), podawania zachwycających dymiących drinków, czy przygotowywania potraw lub deserów.
Utratę suchego lodu spowolnimy przechowując go w chłodnym pomieszczeniu, ograniczając otwieranie opakowania.

Jak zrobić mgłę z suchego lodu?

Jeśli chcesz pokryć duży obszar, np. parkiet taneczny, będziesz potrzebować ok. 20 kg suchego lodu, który wystarczy na 8-10 minut. Dodaj suchy lód do pojemnika z gorącą wodą (50C), a efekt mgły pojawi się samoistnie. Efekt mgły można zatrzymać, jeśli do wody zostanie dodana zbyt duża ilość suchego lodu, co spowoduje ochłodzenie (i ostatecznie zamrożenie) wody oraz zmniejszenie wilgotności powietrza nad pojemnikiem. Aby zmaksymalizować efekt mgły, należy użyć ciepłej/gorącej wody. Jeśli chcesz, aby efekt mgły utrzymywał się przez dłuższy czas, rozważ dodanie źródła ciepła, aby utrzymać ciepłą wodę – pojemnikiem może być urządzenie do gotowania ryżu lub wolnowar ustawiony na najniższy stopień ogrzewania. Bądź ostrożny – jeśli użyjesz grzejnika na wysokim ustawieniu, prądy termiczne wyrzucą mgłę do powietrza, psując efekt. Świece nie będą działać, ponieważ CO₂ zgaśnie płomień, w końcu CO₂ jest używany w gaśnicach!

Dostawa suchego lodu

Przy składaniu zamówienia prosimy o zaznaczenie daty jak najbliższej planowanej dacie użycia, poprzez zaznaczenie jej na kalendarzu

W związku ze sprzedażą produktu szubko psującego się, zostanie on wysłany dzień przed zaplanowaną datą dostawy.

95% przesyłek dociera w wyznaczonym terminie. Bardzo prosimy aby poważnie potraktować informację o 5% ryzyka i poinformowanie o tym fakcie klienta docelowego, jeżeli sami Państwo nim nie są.

Dzięki zastosowaniu specjalnych opakowań z grubymi ściankami udało nam się zminimalizować nieunikniony proces utraty masy do 25% wagi w ciągu pierwszej doby od momentu wysyłki.

UWAGA! Jeżeli wybrałaś/eś dostawę kurierem do Paczkomatu InPost - robisz to na własną odpowiedzialność. W takich przypadkach nie przyjmujemy reklamacji, ponieważ nie mamy kontroli nad temperaturą, która panuje w Paczkomacie oraz nad tym, jak długo paczka się w nim znajduje.

Zamówienia złożone do godz. 12:00 mogą zostać wysłane tego samego dnia.

Jak przechowywać suchy lód?

Przechowuj suchy lód w izolowanym pojemniku – im lepsza izolacja, tym wolniejsza sublimacja do gazowego CO₂. Najlepszym pojemnikiem jest styropianowe pudełko, w którym wysłano suchy lód. Nie przechowuj suchego lodu w szczelnym lub szklanym pojemniku. Sublimacja suchego lodu do gazowego CO₂ spowoduje, że hermetyczny pojemnik rozszerzy się, pęknie.

Uwaga: suchy lód można przechowywać w domowych zamrażarkach (nieprzychodzących), pod warunkiem, że suchy lód jest przechowywany w styropianowym opakowaniu. Suchy lód w zamrażarce uwalnia CO₂, jednak nie ma ryzyka uduszenia. Zamrażarka zmniejszy przenikanie ciepła do pudełka i przedłuży żywotność lodu. 

Zobacz także:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

© Strona wykonana przez dotblue