5 błędów, których należy unikać podczas obchodzenia się z suchym lodem

Czasami chcemy sobie urozmaicić atmosferę podczas Halloween, przyjęcia lub podczas wesela.. Suchy lód jest idealny aby stworzyć niesamowite efekty podczas każdej imprezy. Ponieważ ma bardzo niską temperaturę −78,5 °C, ostrożne obchodzenie się z nim jest priorytetem.

Oto pięć błędów, których należy unikać podczas używania suchego lodu.

  1. Zakup go jak najbliżej planowanej daty użycia. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo przechowywania suchego lodu ale o fakt sublimacji. Im dłużej będziesz przechowywać suchy lód tym mniej go zostanie. Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Zaplanuj zakup suchego lodu tuż przed jego użyciem. Najlepiej kilka godzin przed imprezą lub spotkaniem.
  2. Nigdy nie zbliżaj suchego lodu do nagiej skóry lub ust. Twoja skóra w zetknięciu z suchym lodem może dostać poważnego odmrożenia. To samo dotyczy twoich ust. Suchego lodu możesz nie być w stanie oderwać od ust! Postępując zgodnie z tą wskazówką: Używaj grubych rękawic, szczypiec lub obu tych narzędzi na raz. Kiedy używasz go w napojach, pamiętaj że przed spożyciem suchy lód musi się całkowicie rozpuścić!
  3. Przechowywanie w zamrażarce lub w hermetycznym pojemniku. Kiedy przyniesiesz suchy lód do domu, ważne jest, aby przechowywać go prawidłowo przed użyciem. Nie wkładaj go do lodówki lub zamrażalnika gdyż w ten sposób uszkodzisz urządzenie! Nie przechowuj go również w szczelnym pojemniku gdyż nagromadzony gaz CO2 może spowodować wybuch lub zatrucie podczas otwarcia. Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Najlepszym miejscem do przechowywania suchego lodu jest styropian lub izolowana chłodnica z uchyloną pokrywą.
  4. Używanie go w miejscu, które nie jest dobrze wentylowane. Suchy lód podczas sublimacji uwalnia dwutlenek węgla. Nagromadzenie się tego gazu w niewentylowanym pomieszczeniu może prowadzić do zatrucia a nawet śmierci! Postępowanie zgodnie z wskazaniami: upewnij się, że używasz suchego lodu w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Trzymaj otwarte okno, aby mieć pewność, że krąży powietrze.
  5. Wyrzucanie resztek suchego lodu do zlewu lub śmieci. Pamiętaj, że suchy lód jest bardzo zimny. Rzucanie go do zlewu, może być przyczyną zatkania odpływów a nawet zniszczenia rur. Wyrzucane go do śmieci, może spowodować od zwykłej dziury w worku do nagromadzenia się CO2 w zamykanym koszu. Postępuj zgodnie z tą wskazówką: Zużyj cały suchy lód do końca. Zalej go ciepłą wodą w dobrze wentylowanym pomieszczeniu a najlepiej wystaw na zewnątrz.

Suchy lód napoje


© Strona wykonana przez dotblue