Atrakcje z wykorzystaniem suchego lodu

Lód to nie tylko zamarznięta woda. Tam gdzie jest on potrzebny do chłodzenia, zdecydowanie wygodniejsze jest stosowanie zamarzniętego dwutlenku węgla, czyli tak zwanego suchego lodu.

Suchy lód stosuje się w transporcie produktów spożywczych szybko psujących się w wysokiej temperaturze. Nadaje się do tego, bo nie topi się jak woda, tylko sublimuje, czyli z ciała stałego zmienia się w gaz, a odbywa się to powoli. Jeśli jest zamknięty w styropianowym opakowaniu, to ubywa go zaledwie w ilości 4 proc. na dobę.

Można by pomyśleć, że tylko takie praktyczne zastosowanie ma suchy lód. Ale nadaje się on również do różnego rodzaju atrakcji. Suchy lód można stosować jako dodatek do chłodzenia drinków – nie zmienia smaku napoju i powoduje, że nad naczyniem unosi się efektowna mgiełka.

Aktualnie w Polsce jest kilka firm, oferujących atrakcje z suchym lodem. Ich oferty są bardzo korzystne cenowo i pozwalają uzyskać interesujące efekty na dowolne okazje i okoliczności. Coraz chętniej takie dekoracje są zamawiane na uroczystości typu urodziny, imieniny czy wesela.

Gdy jednak chcesz wykonać efektowne drinki z suchym lodem okazjonalnie i własnoręcznie, lepszym rozwiązaniem będzie zakupienie go samodzielnie.

Skąd go wziąć? Można kupić w hipermarkecie lub specjalistycznej hurtowni, np na naszej stronie elod.pl

drinki z suchym lodem


© Strona wykonana przez dotblue