Suchy lód do drinków

Suchy lód jest idealnym urozmaiceniem każdego rodzaju imprezy czy eventu. Dzięki jego użyciu możemy bardzo szybko schłodzić podawane przez nas napoje, uzyskać efekt mgiełki w szklance czy kieliszku, a także zaserwować gościom dymiące napoje.

Suchy lód do chłodzenia napojów

Suchy lód idealnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych, gdzie chcemy podać schłodzone napoje oraz drinki nie mając dostępu do lodówki czy dużych ilości lodu wodnego. Już dwie granulki suchego lodu o granulacji 16mm umieszczone na sitku pozwolą nam błyskawicznie schłodzić napój, a także wytworzą ciekawy efekt dymu, utrzymującego się w szklance czy kieliszku. 

Suchy lód i mieszadełka

W naszym sklepie dostępne są specjalne mieszadełka, w których możemy umieszczać suchy lód, przed włożeniem go do napoju. Raz umieszczony będzie się tam znajdował aż do momentu, kiedy nie odparuje, dzięki czemu nie ma niebezpieczeństwa, że jeden z naszych gości go przypadkowo dotknie lub wypije. Suchy lód do drinków idealnie sprawdza się z naszymi mieszadełkami. 

Shoty z suchym lodem

Mając na uwadze bezpieczeństwo i wygodę stosowania suchego lodu mamy również specjalne kieliszki posiadające podwójne dno, w którym można zamknąć kawałek lodu. One również zapewniają 100% zabezpieczenia przed przypadkowym kontaktem z suchym lodem. Dodatkowym efektem 'ubocznym' jest idealnie schłodzona zawartość kieliszka, z uwagi na temperaturę suchego lodu: -78 stopni.

Efektownie podane coolery

Wykorzystując nasze klatki do suchego lodu, możemy uzyskać efekt fontanny dymu bardzo uatrakcyjniając sposób podania najlepszego wina lub szampana. Wystarczy oprócz zwykłego lodu wodnego otaczającego butelkę w coolerze umieścić naczynie z ciepłą wodą, do którego wrzuci suchy lód bezpiecznie zamknięty w klatce. Poniżej zdjęcie efektu, jaki uzyskał jeden z naszych klientów.

cooler z suchym lodem

Które napoje nadają się do wykorzystania z suchym lodem?

Nadają się praktycznie wszystkie napoje. Należy tylko mieć na uwadze, że dodanie go do napoju gazowanego spowoduje gwałtowne wygazowanie napoju, a samo dymienie i bulgotanie napoju będzie intensywniejsze. 

Czy suchy lód do drinków jest bezpieczny?

Suchy lód został wykonany z naturalnego dwutlenku węgla o czystości 99,9%, przy wykorzystaniu maszyn, w których lód jest oddzielony od wszelki elementów mogących go zanieczyścić. Ma on działanie antyseptyczne, dzięki czemu sam w sobie jest środkiem zapobiegającym rozwojowi szkodliwych drobnoustrojów. Dostarczamy go do Państwa w specjalnych styropianowych opakowaniach posiadających atest PZH dopuszczający je do kontaktu z żywnością.
Przy jego wykorzystaniu musimy tylko pamiętać, aby nie dotykać suchego lodu gołymi rękami, nie spożywać go i nie wdychać celowo dużych ilości oparów, które składają się z dwutlenku węgla.

Podsumowanie

Mając do dyspozycji suchy lód, a także nasze akcesoria tak naprawdę tylko od naszej wyobraźni zależy to, jak go wykorzystamy i czym zaskoczymy naszych gości. Z własnego doświadczenia wiemy, że efekt jest oszałamiający. Poniżej możecie Państwo się zapoznać z filmami prezentującymi zasadę i efekty zastosowania naszych akcesoriów.
Kilogram suchego lodu powinien wystarczyć na przygotowanie około 50 drinków z mieszadełkami. Oczywiście wszystko zależy od wielkości napoju, jego temperatury, a także intensywności efektu który chcemy uzyskać.

Przeczytaj także: 

Suchy lód na weselu
Suchy lód na halloween
Suchy lód w gastronomii


© Strona wykonana przez dotblue