Suchy lód na przyjęciu halloween

suchy-lod-na-halloween

W tym artykule znajdują się wszystkie niezbędne informacje i wskazówki jak wykorzystać suchy lód oraz co należy kupić do organizacji takiego przyjęcia. Suchy lód jest prosty w użyciu – wystarczy dodać wodę, aby stworzyć dymiące dzbany napojów, urozmaicić koktajle, udekorować stół obiadowy, jak również stworzyć niesamowite efekty mgły w pomieszczeniuW czasie korzystania z suchego lodu najprościej i najbezpieczniej używać specjalnego sprzętu. Ilość suchego lodu oraz akcesoria do niego zależą od pomysłu na jego wykorzystanie. Najmniejsze dostępne opakowanie zawiera 5 kg suchego lodu i taka właśnie ilość idealnie sprawdzi się do przygotowywania napojów; natomiast opakowania 15 kg i 30 kg pozwolą na stworzenie większych i znacznie częstszych efektów dymu i mgły jako dekoracji sali. 

Co to jest suchy lód?

Suchy lód jest to stała (mrożona) forma gazu, która ma niezwykłą właściwość przekształcania z fazy stałej do gazowej, bez przechodzenia przez fazę ciekłą, stąd nazwa „suchy” lód. Produkt ten występuje jedynie w temperaturze -78 ° C i utrzymuje swą temperaturę przez proces sublimacji.

Co najlepiej kupić?

Do organizacji przyjęcia należy wybrać akcesoria, które będą idealnie współgrać z suchym lodem oraz zadbać o odpowiednią ilość granulek. Suchy lód dodany do napojów utworzy zabawne efekty dymu, zwiększając przy tym ich aromat. Aby uzyskać taki efekt wizualny najlepiej skorzystać ze sprzętu, który jest do tego przeznaczony, unikając przy tym ryzyka połknięcia granulki suchego lodu. 

Dla osób dorosłych z pewnością przydatne będą mieszadełka do koktajli, do których wystarczy włożyć kilka granulek suchego lodu, umieścićnastępnie gadżet w szklance z pysznym napojem, a natychmiast rozpocznie się wydobywanie niezwykłej mgły ze szklanki, dając niesamowity efekt wizualny. Efekt ten potrwa 3-4 minuty, ale może on być powtarzany wielokrotnie.

Dla dzieci suchy lód również dostarczy niezwykłej frajdy. Lód wrzucony w klatce na lód do dowolnego pojemnika zapewni niezwykle imponujący efekt mgielny, który będzie całkowicie bezpieczny dla gości. Kociołek wiedźmy na pewno zaskoczy tych najmłodszych i zapewni lekki dreszczyk grozy.

Akcesoria nadają się do mycia w zmywarce i są wielokrotnego użytku.

Ile suchego lodu kupić?

Opakowanie 5 kg suchego lodu będzie idealne do koktajli, drinków i napojów dla dzieci. Porcja 10 kg suchego lodu zapewni szereg dużych efektów mgły, jak i licznych efektownych napojów. Natomiast 15 kg suchego lodu dostarczy wielu dużych efektów mgły oraz zapewni oryginalne napoje dla większej liczby gości.

Dodatkowymi opcjami są porcje pakowane po: 30 kg, 40 kg, 50 kg suchego lodu, które z pewnością wystarczą na znacznie większe imprezy, zarówno do tworzenia efektów wizualnych typu dym/mgła w dużych pomieszczeniach, jak i w plenerze.
Należy pamiętać,  do każdego z tych opakowań potrzebne będą również akcesoria dodatkowe, takie jak mieszadełka, kieliszki do shotów z podwójną ścianką, czy klatki.

Pomysły na zabawy dla dzieci

Od czego zacząć? Z pomocą suchego lodu dostarczymy niezapomniane chwile i wiele radości dzieciom. Klatka na lód jest do tego idealna, gdyż stworzy niesamowity efekt mgły, a napój, w którym ją umieścimy będzie całkowicie bezpieczny dla najmłodszych. Dodatkowo wlewając sok np. z czarnej porzeczki otrzymamy wulkan dymu o intensywnym pięknym aromacie.
Kociołek wiedźmy wywoła uśmiech na twarzy dziecka i z całą pewnością dostarczy niesamowite wrażenia na halloweenowym kinderparty.
Suchego lodu można również użyć do ozdobienia ciasta; najbardziej znanym i lubianym efektem jest tort-wulkan.

A oto kilka równie niezwykłych i zaskakujących pomysłów na wykorzystanie suchego lodu:

 • Bąbelkowy potwór

  Należy umieścić kilkanaście kawałków suchego lodu w kubkudo połowy zalać go gorącą wodą z kranu po czym, dodać płyn do mycia naczyń lub inny roztwór, który równie dobrze się pieni. Mix ten spowoduje utworzenie niezwykłej ilości bąbelków, które połączone ze sobą będą wyglądać jak straszny bąbelkowy potworekZabieg ten najlepiej wykonywać w zlewie pod nadzorem osób dorosłych.

 • Upiorna umywalka

  Należy umieścić około 200g suchego lodu w małej plastikowej misce, w zlewie z zatkanym odpływem ale nie dodawać wody! Następnie należy odczekać 10 Należy umieścić około 200 g suchego lodu w małej plastikowej misce umieszczonej w zlewie z zatkanym odpływem, ale nie dodawać wody! Następnie należy odczekać 10 minut. Po upływie tego czasu zlew będzie pełen dwutlenku węgla, który jest cięższy od powietrza i pozostanie w nim na krótki czas. Następnie należy poproś dzieci, żeby wdmuchały bąbelki do umywalki - będą się one unosić w bardzo nieoczekiwany sposób. Po wykonaniu całego zabiegu suchy lód będzie nadawał się jeszcze do ponownego użycia.

 • Straszna ręka

  Należy umieścić dwa kawałki suchego lodu w zwykłej rękawicy i obserwować co się stanie. Ręka będzie rosnąć i rosnąć… wygląda to na coś naprawdę okropnego i bolesnego, jakby zaraz miała wybuchnąć.

Pomysł dla dorosłych na pyszny koktajl

Suchy lód to także świetne rozwiązanie na dekoracje i urozmaicenie koktajli, które będą nie tylko apetycznie wyglądały, ale przy tym lepiej smakowały. Należy rozważyć receptury koktajli halloween, którym towarzyszyć będą z pewnością mieszadełka lub klatka na suchy lód dryfująca w ponczu. Podczas korzystania z kieliszków z podwójnym dnem do shotów, można otrzymać najlepszy efekt mgły, która z pewnością zachwyci efektem wizualnym, jak i zwiększy aromat napoju. 

Na głównym stole, lub wszystkich stolikach, można umieścić pojemnik wykonany z tworzywa sztucznego lub szkła żaroodpornego, który będzie używany jako źródło mgły. W tym celu należy zmierzyć objętość tak, aby wiedzieć ile suchego lodu dodać–stosunek ten wynosi 100 g suchego lodu do 1 litra gorącej wody. Taki trik najlepiej wykonać, gdy goście zajmą już swoje miejsca, gdyż suchy lód w pojemniku wystarczy tylko na kilka minut. Następnie należy wlać odpowiednią ilość ciepłej wody i gęsta mgła gotowa. Na stolikach swobodnie unosił się będzie biały obłok… Dla wzmocnienia efektu można dodać do wody ekstrakt zapachowy, który unosząc się wraz z mgłą, nada pomieszczeniu odpowiedni aromat. Zdjęcia zrobione w takim właśnie momencie wychodzą naprawdę niesamowicie! Do tego celu zaleca się wykorzystać klatkę, która zabezpieczy suchy lód w razie, gdyby któryś z gości chciał go dotknąć.

Bezpieczeństwo

Suchy lód to świetna zabawa i niezwykłe efekty. Należy jednak pamiętać o odpowiednich zasadach jego bezpiecznego stosowania. 

 • Suchy lód jest bardzo zimny (-78 stopni), dlatego powinien być traktowany z dużą ostrożnością. Należy pamiętać, aby nie dotykać go bezpośrednio, należy używać rękawiczki, która chronić będzie przed oparzeniem i odmrożeniem
 • Nigdy nie należy używać przemysłowego suchego lodu do napojów, ponieważ może zawierać związki chemiczne, oleje i inne zanieczyszczenia. Należy stosować wyłącznie lód dostarczany z wiadomego źródła pochodzenia. 
 • Nigdy nie należy wkładać suchego lodu bezpośrednio do napojów. W tym celu należy używać akcesoriów zabezpieczających, czyli mieszadełekklatek lub kieliszków z podwójnym dnem. 
 • Korzystać z suchego lodu powinny tylko osoby odpowiedzialne, trzeźwe po wcześniejszym przeczytaniu instrukcji bezpieczeństwa.
 • Suchy lód należy przechowywać w pudełku wykonanym z polistyrenu, w którym został on dostarczony.
 • Zawsze należy zamykać wieko opakowania, dzięki czemu suchy lód będzie sublimował znacznie wolniej.
 • Suchy lód należy przechowywać w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego.
 • Suchy lód można przechowywać w domowej lodówce lub zamrażarce.
 • Nie otwierać, dopóki nie jesteś gotowy do użycia suchego lodu – każde otwarcie zmniejszy jego żywotność.
 • Nie należy przewozić suchego lodu w samochodzie, a jeśli zajdzie taka konieczność, należy upewnić się, że ma się dopływ świeżego powietrza.
 • W czasie użycia suchego lodu należy zaopatrzyć się w rękawice, można użyć też filiżanki lub innego czerpaka.

Mgła wykonana z suchego lodu

Suchy lód to zestalony dwutlenek węgla-gaz, który sprawia, że po dodaniu wody do jego granulek, natychmiast wytworzy się efekt mgły, dymuMgła taka składa się z maleńkich kropelek wody, dokładnie tak jak w prawdziwej chmurze, z jednym małym wyjątkiem-nie pozostawia wilgoci. Jeśli chcemy stworzyć efekt dużej, gęstej mgły na Halloween, należy użyć gorącej wody. Przepis możesz zobaczyć na poniższym filmie. 
Suchy lód można również dodać do napojów pod warunkiem, że umieścimy go w odpowiednim sprzęcie, czyli mieszadełkach lub kieliszkach z podwójnym dnem. Jedyną różnicą, pomiędzy naturalną mgłą, a mgłą z suchego lodu jest obecność gazu CO2, który jest cięższy od powietrza, dlatego też ma tendencję do przenoszenia białej mgły w kierunku podłoża, tworząc jednocześnie ciekawe, niespotykane wzory. Mgła będzie pokrywać ziemię, staczać się w dół po schodachSuchy lód jest bezwonny, nie zawiera żadnych substancji chemicznych i nie pozostawia tłustej warstwy.

Jak przechowywać suchy lód?

Suchy lód najlepiej przechowywać w izolowanym pojemniku – im lepsza izolacja, tym wolniejsze tempo sublimacji do gazu CO2. Najlepszym pojemnikiem jest pudełko z polistyrenu, w którym suchy lód został wysłany. Należy jednak pamiętać, aby nie przechowywać suchego lodu w szczelnym pojemniku lub też w pojemniku ze szkła, ponieważ sublimując suchy lód może spowodować pękniecie lub całkowite rozerwanie takiego pojemnika. Gaz CO2 jest cięższy od powietrza, dlatego go wypiera. Podwyższone stężenie CO2 może być duszące, a co za tym idzie śmiertelne dla organizmu. Z tego powodu suchy lód należy przechowywać w dobrze wentylowanych miejscach, a unikać pomieszczeń bez wentylacji, takich jak na przykład piwnice. Niektóre powierzchnie pozostawione w bezpośrednim kontakcie z suchym lodem, mogą zostać uszkodzone. Kleje mogą stać się kruche i pęknąć, dlatego też nie należy dopuścić do kontaktu suchego lodu z płytkami kuchennymi lub innymi powierzchniami, które są podatne na uszkodzenia spowodowane niską temperaturą.

Jak długo utrzymuje się suchy lód?

Suchy lód ze stanu stałego zamienia się stopniowo w dwutlenek węgla. Po około 4 dniach nawet największy zamówiony pakiet zniknie. Dlatego bardzo ważne jest, aby podczas składania zamówienia online bardzo precyzyjnie określić dzień, w którym chcesz otrzymać dostawę suchego lodu. Najlepiej, aby dostawa trafiła do nabywcy w dniu, w którym zamierza z niego korzystać. Dla przykładu: 5 kg wytrzyma jedną noc, natomiast większe pakiety wytrzymają około 2-3 dni. Zależy to od częstotliwości jego użycia oraz od jego odpowiedniego przechowywania, należy pamiętać, aby zawsze zamykać pokrywę specjalnego opakowania, w którym suchy lód jest bezpieczny, dzięki czemu utrzyma się dłużej. 

Przeczytaj także:

Suchy lód do drinków
Suchy lód na wesele
Suchy lód w gastronomii


© Strona wykonana przez dotblue