7 prostych eksperymentów z suchym lodem dla małych dzieci.

Funkcja eksperymentów z suchym lodem
Eksperymenty z suchym lodem mogą być zabawne i naprawdę przemawiają do dzieci kochających naukę w domu lub w szkole. Jeśli już próbowaliście kilku prostych eksperymentów dla dzieci, przygotuj się, ponieważ te nasze to są emocje na NAJWYŻSZYM POZIOMIE! Możesz nawet użyć ich do pomysłu na naukę suchego lodu w szkole!
Suchy lód jest ogólnie dostępny w sklepach i niektórych sklepach z artykułami kempingowymi, stacjach itd. Obchodzenie się z suchym lodem jest niebezpieczne, dlatego niezbędna jest pełna kontrola rodzicielska. Suchy lód może nie tylko spalić skórę, ale może spowodować uduszenie w słabo wentylowanym pomieszczeniu. Rękawiczki i otwarte okno są niezbędne! Potrzebny będzie również młotek do rozbicia suchego lodu (chyba, że kupicie w granulkach) i zawsze zalecana jest ochrona oczu.
ZABAWNE RZECZY DO ZROBIENIA Z SUCHYM LODEM
Uważamy, że te 7 zabawnych eksperymentów na suchym lodzie doskonale nadaje się do szkoły lub domu. Jeśli korzystasz z eksperymentów na suchym lodzie w szkole, twoi nauczyciele niewątpliwie spełnią wymogi bezpieczeństwa. Te eksperymenty z użyciem suchego lodu to mnóstwo zabawy, jeśli są wykonywane w bezpiecznym środowisku.
Teraz, gdy mamy już bezpieczeństwo, oto…

7 EKSPERYMENTÓW NA SUCHYM LODZIE DLA MAŁYCH DZIECI

eksperymenty z suchym lodem na stole
Dla każdego z tych eksperymentów z suchym lodem wymieniliśmy SKŁADNIKI, PROCES i ZAKAZ NAUKI.

PĘCHERZYKI NAPIĘCIA POWIERZCHNIOWEGO

Będziesz potrzebować:
Miska lub dzbanek wypełniony w połowie ciepłą wodą
Płyn do mycia naczyń
Tępe ostrze (powinnen być dłuższa niż obwód miski)
Wskazówki:
Pokryj długie ostrze płynem do mycia naczyń
Upuść kilka łyżek suchego lodu do pojemnika
Wytrzyj ostrze na całej powierzchni pojemnika, tworząc szczelną „bańkę”
Obserwuj, jak suchy lód napełnia bańkę!
Jest to eksperyment z chłodnym suchym lodem, który bada koncepcję naprężenia powierzchniowego. Cząsteczki na powierzchni cieczy nie mają innych cząsteczek ze wszystkich stron, więc tworzą wiązanie silniej z innymi na powierzchni. Detergent zmniejsza napięcie powierzchniowe wody, co pozwala na tworzenie się pęcherzyków.

BALLIZZ FIZZERS

Będziesz potrzebować:
1 litrowa butelka szklana po napoju
1 balon
Wskazówki:
Napełnij butelkę w połowie ciepłą wodą
Wrzuć około 4 łyżek pokruszonego suchego lodu
Umieść balon na górze
Poczekaj, aż balon się rozszerzy. Po osiągnięciu pojemności balon z wystrzałem odleci i można ścigać się po pokoju lub klasie.
To bada koncepcję ciśnienia. Dwutlenek węgla emitowany, gdy suchy lód topi się w ciepłej wodzie, przekształca się w gaz, który zajmuje więcej miejsca i wytwarza ciśnienie wewnątrz pojemnika. Szybkość, z jaką dociski ciśnieniowe są oparte na ilości emitowanego dwutlenku węgla. Im więcej suchego lodu, tym większe ciśnienie i tym szybciej balon się rozszerza.

SOK GAZOWANY

Będziesz potrzebować:
1 szklanka soku 
Wskazówki:
Upuść suchy napój do napoju i obserwuj, jak staje się napojem gazowanym. Poczekaj, aż cały suchy lód zostanie całkowicie rozpuszczony, zanim pozwoli dziecku wypić.
Jest to eksperyment naukowy o chłodnym suchym lodzie, który bada koncepcje gazów i płynów. Każdy gazowany napój bezalkoholowy, zawiera w sobie rozpuszczony dwutlenek węgla - utrzymywany pod ciśnieniem w zamkniętej butelce. Gdy plomba jest zerwana, gaz może następnie wydostać się w maleńkich pęcherzykach. Postępowanie w ten sposób nie ma elementu ciśnienia, więc gaz ucieknie - pozostawiając tylko bardzo lekki mus, gdy suchy lód zniknie.
KĄPIEL W CHMURZE
Będziesz potrzebować:
1 ciepła kąpiel
1 metalowy durszlak
Wskazówki
Otwórz wszystkie okna i drzwi łazienki. Włącz wentylator wyciągowy
Włóż dziecko do kąpieli
Umieść jedną szklankę suchego lodu w metalowym durszlaku
Umieść na jednym końcu ciepłej kąpieli, instruując dziecko, aby go nie dotykało
Omówiono koncepcję dwutlenku węgla. Zmiana dwutlenku węgla z formy stałej na gazową. Gaz zajmuje dużo więcej miejsca w porównaniu do formy stałej. Powoduje to powstanie dużej ilości „mgły”.

KRZYCZĄCE ŁYŻKI

Będziesz potrzebować:
Jedna filiżanka gorącej wody
Łyżeczki
Inne kawałki metalu
Wskazówki:
Umieść łyżki „uchwyt w dół” w gorącej wodzie
Po podgrzaniu (nie za gorąco, aby wygodnie się nim posługiwać) weź łyżkę za koniec łyżki i umieść gorący uchwyt na suchym lodzie.
Posłuchaj tego KRZYKU!
Powtórz eksperyment z metalem o różnych grubościach (linijki metalowe, narzędzia itp.), Aby usłyszeć różne wysokości krzyków!
To bada zasadę akustyki Bernoulliego. Różne grubości metalu wibrują przy różnych częstotliwościach. Niektóre wibrują szybciej i brzmią „wyżej” grubsze wibrują wolniej i brzmią „niżej”. Gaz zostaje uwięziony pod łyżką i powoduje wibracje, gdy ucieka wokół metalu.

BĄBELKOWA TĘCZA

Będziesz potrzebować:
 
Kilka filiżanek ciepłej wody zawierającej inny kolorowy barwnik spożywczy
Płyn do mycia naczyń
Wskazówki
Wyrównaj filiżanki, żeby się dotykały
Dodaj 1 łyżeczkę płynu do mycia naczyń do każdej filiżanki
Upuść 1 łyżkę suchego lodu do każdej filiżanki
Obserwuj, jak tworzą bąbelkową tęczę
To bada koncepcję nauk molekularnych. Bańka to w rzeczywistości dwie warstwy cząsteczek mydła z uwięzioną warstwą wody. Wewnątrz bańki dwutlenek węgla „wypycha się”, a powietrze wokół niego „pcha się” - wynik? Bańka przybiera zaokrąglony kształt od ciśnienia wokół i wewnątrz niego.

ZNIKAJĄCE JAJKA

Będziesz potrzebować:
Jedna 2-litrowa butelka lub wysoki garnek z pokrywką
Plastikowe rurki (o średnicy około 1 cm) umieszczone i uszczelnione w kierunku górnej części butelki. Niepodłączony koniec powinien być czysty
Płyn do mycia naczyń
Wskazówki:
Napełnij butelkę w połowie ciepłą wodą
Zanurz niezamocowany koniec w płynie do mycia naczyń
Dodaj ½ szklanki wysuszonego lodu
Wymień pokrywę, zmuszając uciekający dwutlenek węgla do rury, tworząc „białe pęcherzyki w kształcie jajek”
Zdejmij pokrywę, gdy bańka jest „wielkości jajka”, zatrzymując przepływ dwutlenku węgla
Pozwól dziecku „podnieść” jajko, obserwując, jak znika w obrzęku gazu!
To bada koncepcję nauk molekularnych. Bańka to w rzeczywistości dwie cząsteczki mydła z warstwą wody uwięzionej wewnątrz. Wewnątrz bańki dwutlenek węgla „wypycha się”, a powietrze wokół niego „pcha się” - wynik? Bańka przybiera zaokrąglony kształt od ciśnienia wokół i wewnątrz niego.

PODZIEL SIĘ EKSPERYMENTAMI Z SUCHYM LODEM Z INNYMI!

Istnieją dziesiątki eksperymentów, które można wykonać w domu z suchym lodem, z bardzo niewielką konfiguracją. Warto kupić trochę suchego lodu i bawić się na całego. Eksperymenty z suchym lodem to świetny sposób na wprowadzenie różnych dziedzin nauki do młodych umysłów w formie zabawy!
zabawy z suchym lodem

© Strona wykonana przez dotblue