Suchy lód na weselu

Suchy lód to idealna atrakcja na wesele, jedyny, wyjątkowy dzień w życiu, jakim jest ślub i wesele, wymaga wyjątkowej, niezapomnianej oprawy. Wśród wielu różnych decyzji dotyczących głównie wyboru sali, menu czy oprawy muzycznej, warto także pomyśleć nad efektami specjalnymi, dzięki którym wesele na długo pozostanie w pamięci gości i samych nowożeńców. Jednym z nich jest suchy lód.

Czym jest suchy lód?

Suchym lodem określa się dwutlenek węgla w stałej postaci. Ponieważ ze stanu zamrożenia przechodzi od razu w stan lotny, czyli z pominięciem procesu zmiany w wodę, lód nazywany jest suchym. Jest bezbarwny, niepalny i najczęściej stosowany w chłodnictwie – szczególnie tam, gdzie wykluczone jest tradycyjne mrożenie żywności, przez wzgląd na związaną z nim wilgoć. Suchy lód znajduje zastosowanie także jako atrakcja urozmaicająca imprezy, w tym przede wszystkim wesela, dzięki temu, że nie topi się, ale sublimuje. To pozwala tworzyć prawdziwe widowiska z jego udziałem.

suchy-lod-slub

Taniec w chmurach

Pierwszy taniec nowożeńców to jeden z kilku najważniejszych punktów każdego wesela. Przygotowania do niego są często poprzedzone wielotygodniowymi próbami choreografii, starannym doborem muzyki, oprawy świetlnej. Oczy wszystkich gości są wówczas skierowane tylko na parę młodą, dlatego tak ważne jest, żeby wszystko poszło perfekcyjnie, na długo zapadając w pamięć uczestników imprezy, jak i samych nowożeńców. Idealnym sposobem na przeniesienie pierwszego tańca w inny wymiar, jest zastosowanie suchego lodu. Pozwoli on wytworzyć mnóstwo pięknych obłoczków, szczelnie przykrywających parkiet i tym samym dających wrażenie, że młodzi wprost unoszą się w chmurach. Walc zatańczony w obłokach z pewnością zrobi ogromne wrażenie, a wykonane wówczas zdjęcia nie będą mieć sobie równych.

Menu z mgiełką

Suchy lód jest także doskonałym sposobem na urozmaicenie menu. Dodany do drinków lub napojów chłodzących wytworzy charakterystyczną mgiełkę spływającą po szklankach, dając wyjątkowe wrażenia wizualne, a przy tym nie zmieniając smaku płynów. Mgła powstająca dzięki zastosowaniu suchego lodu sprawdzi się także jako piękna oprawa weselnego tortu. Nic tak nie przyciągnie uwagi gości, jak zaserwowanie ciasta wprost z obłoczków. Wystarczy umieścić suchy lód na wózeczku służącym transportowi tortu na salę balową, przyciemnić światła, zapalić sztuczne ognie i odpłynąć na fali romantycznego „dymu” otaczającego parę młodą podczas wspólnego krojenia ciasta. Innym pomysłem na zastosowanie suchego lodu podczas wesela może być „dymiący” bar. Goście będą mogli zamówić i wypić ulubione drinki w otoczeniu efektownej pary wodnej. Przeczytaj także o: suchy lód do drinków.

suchy-lod-szampan

Zamrożenie tortu weselnego

Suchy lód doskonale sprawdzi się do zamrożenia jednego kawałka tortu weselnego, tego najważniejszego, pierwszego z samej góry. Wystarczy zaraz po jego ukrojeniu umieścić go w opakowaniu, gdzie dzięki temperaturze aż -78 stopni celsjusza zostanie zamrożony w ciągu kilku minut. Potem wystarczy przenieść go do zwykłej zamrażarki i odmrozić w pierwszą rocznicę ślubu. Dzięki szybkiemu procesowi mrożenia tort nie traci wilgoci ani smaku. Pozostaje dokładnie taki sam, jak podczas tego najważniejszego dnia.

Zabawa z suchym lodem

Suchy lód można wykorzystać także jako element weselnej zabawy. Umożliwia on przeprowadzenie ciekawych, ale jednocześnie bezpiecznych eksperymentów, które będą stanowić doskonałą rozrywkę np. w przerwie w podboju parkietu. Przy jego pomocy da się także stworzyć niepowtarzalne tło do zdjęć – bańki z zamkniętą w środku parą wodną otaczające nowożeńców, wyniosą każdą ślubną fotografię ponad przeciętność. Z kolei piętrowo ustawione naczynia wypełnione suchym lodem, dadzą efekt dymnej fontanny albo wulkanu.

suchy-lod-taniec-w-chmurach

Suchy lód na weselu – czy to bezpieczne?

Przy wykorzystywaniu suchego lodu podczas wesela warto pamiętać o kilku zasadach, żeby ustrzec się ewentualnych nieprzyjemności. Przede wszystkim dobrze jest zamawiać produkt u sprawdzonych dostawców. Dzięki temu dotrze on pod wskazany adres nie tylko na czas, ale i doskonale zabezpieczony, przez co na pewno spełni swoją funkcję w trakcie trwania weselnej zabawy. Jednocześnie warto zasięgnąć opinii specjalistów w kwestii planowanego zastosowania suchego lodu. To pozwoli rozwiać ewentualne wątpliwości i w pełni wykorzystać potencjał produktu. Ważne jest, żeby nie dotykać suchego lodu gołymi rękami, ponieważ ma on temperaturę -78°C i może uszkodzić skórę. Nie wolno go również spożywać w niewysublimowanej formie, czyli np. połykać całych fragmentów. Przy zachowaniu powyższych środków ostrożności, suchy lód, jak również powstająca dzięki niemu para wodna, to produkt całkowicie bezpieczny, ponieważ jest naturalnego pochodzenia. W przypadku wątpliwości z nim związanych, specjaliści udzielą wszelkich niezbędnych odpowiedzi i wskazówek.

Przeczytaj także:

Suchy lód na halloween
Suchy lód do drinków
Suchy lód w gastronomii


© Strona wykonana przez dotblue