Bezpieczna obsługa suchego lodu
Uwaga: Trzymaj suchy lód z dala od dzieci, jeśli przez cały czas nie można ich dokładnie nadzorować.
OBSŁUGA
Temperatura suchego lodu jest bardzo niska w temperaturze -109,3 ° F lub -78,5 ° C. Zawsze należy obchodzić się z suchym lodem z ostrożnością i nosić ochronną szmatkę lub skórzane rękawiczki, gdy się go dotyka. Rękawica kuchenna lub ręcznik również będą działać. Kontakt suchego lodu ze skórą spowoduje zamrożenie komórek i obrażenia podobne do oparzeń.
PRZECHOWYWANIE
Przechowuj suchy lód w izolowanym pojemniku. Im grubsza izolacja, tym wolniej ulegnie sublimacji. Nie przechowuj suchego lodu w całkowicie szczelnym pojemniku. Sublimacja suchego lodu do gazu z dwutlenku węgla spowoduje, że każdy szczelny pojemnik rozszerzy się lub może eksplodować. Zachowaj odpowiednią wentylację powietrza wszędzie tam, gdzie przechowywany jest suchy lód. Nie przechowuj suchego lodu w niewietrzonych pomieszczeniach, piwnicach, samochodach lub ładowniach łodzi. Wysublimowany gazowy dwutlenek węgla opada na niskie obszary i zastępuje utlenione powietrze. Może to spowodować uduszenie. Nie przechowuj suchego lodu w lodówce z zamrażarką. Zbyt niska temperatura spowoduje, że termostat wyłączy zamrażarkę. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli twoja lodówka zepsuje się w sytuacji awaryjnej. Najlepiej przechowywać suchy lód w specjalistycznych - komercyjnych pojemnikach magazynowych.
WENTYLACJA
Normalne powietrze to 78% azotu, 21% tlenu i tylko 0,035% dwutlenku węgla. Jeśli stężenie dwutlenku węgla w powietrzu wzrośnie powyżej 0,5%, dwutlenek węgla może stać się niebezpieczny. Mniejsze stężenia mogą powodować szybsze oddychanie i bóle głowy, ale poza tym nie są szkodliwe. Jeśli suchy lód znajduje się w zamkniętym samochodzie, furgonetce, pokoju przez ponad 10 minut, otwórz drzwi i zapewnij odpowiednią wentylację przed wejściem. Pozostaw powierzchnię zawierającą suchy lód, jeśli zaczniesz ciężko oddychać, a oddech szybko rozwinie ból głowy lub twoje paznokcie lub usta zaczną zmieniać kolor na niebieski. To jest znak, że wdychałeś za dużo CO2 i za mało tlenu. Suchy lód CO2 jest cięższy od powietrza i gromadzi się w niskich pomieszczeniach. Nie wchodź do zamkniętych magazynów, w których przechowywano suchy lód przed całkowitym wywietrzeniem.
CZAS ODBIORU I TRANSPORT
Planuj zamówić suchy lód jak najbliżej czasu, na jaki jest potrzebny. Sublimuje on w wysokości około 20% na 24 godziny. PRzechowuj go w dobrze izolowanym pojemniku, takim jak skrzynia lodowa. Jeśli jest transportowany w samochodzie lub furgonetce przez ponad 15 minut, upewnij się, że jest świeże powietrze. Po 15 minutach z suchym lodem na siedzeniu pasażera, zaczniesz oddychać coraz szybciej, tak jakbyś prowadził wyścig. Sprawdz czy system wentylacji samochodu nie został ustawiony w pozycji recyrkulacji, zamiast świeżego powietrza zewnętrznego.