OBSŁUGA

Temperatura suchego lodu jest bardzo niska bo aż  -78,5 ° C. Zawsze obchodź się z suchym lodem ostrożnie i zakładaj na ręce ochronną tkaninę lub skórzane rękawiczki. W ostateczności może być rękawica kuchenna lub ręcznik. Po krótkim dotknięciu jest nieszkodliwy, ale długotrwały kontakt ze skórą spowoduje zamrożenie komórek i spowoduje obrażenia podobne do oparzenia.

PRZECHOWYWANIE

Przechowuj suchy lód w izolowanym pojemniku. Im grubsza jest izolacja, tym wolniej sublimuje. Nie przechowuj suchego lodu w całkowicie szczelnym pojemniku. Sublimacja suchego lodu do gazu dwutlenku węgla spowoduje, że każdy hermetyczny pojemnik rozszerzy się lub może wybuchnąć. Utrzymuj prawidłową wentylację wszędzie tam, gdzie przechowywany jest suchy lód. Nie przechowuj suchego lodu w niewentylowanych pomieszczeniach, piwnicach, samochodach lub ładowniach łodzi. Sublimowany gazowy dwutlenek węgla opada na niskie obszary i zastępuje natlenione powietrze. Może to spowodować uduszenie. Nie przechowuj suchego lodu w lodówce z zamrażarką. Bardzo niska temperatura spowoduje wyłączenie zamrażarki przez termostat. Może także całkowicie zepsuć sterowanie lodówko zamrażarki Jest to idealna rzecz w nagłym wypadku, jeśli lodówka zepsuje się.

WENTYLACJA

Normalne powietrze to 78% azotu, 21% tlenu i tylko 0,035% dwutlenku węgla. Jeśli stężenie dwutlenku węgla w powietrzu wzrośnie powyżej 0,5%, dwutlenek węgla może stać się niebezpieczny. Mniejsze stężenie może powodować szybsze oddychanie i bóle głowy. Jeśli suchy lód znajdował się w zamkniętym samochodzie, furgonetce, pokoju to przed wejściem przez ponad 10 minut, otwórz drzwi i pozwól na odpowiednią wentylację. Opuść obszar zawierający suchy lód, jeśli zaczniesz oddychać szybko, pojawi się ból głowy lub paznokcie lub usta zaczną się zabarwiać. Jest to znak, że wdychałeś za dużo CO2 i za mało tlenu. Suchy lód CO2 jest cięższy od powietrza i gromadzi się w niskich przestrzeniach. Nie wchodź do zamkniętych pomieszczeń magazynowych, w których przechowywuje się suchy lód.

CZAS ODBIORU I TRANSPORT

Zaplanuj odbiór suchego lodu tak blisko terminu, jest Ci on potrzebny. Sublimuje ok 10% co 24 godziny, w zależności od jego rozmiaru i warunków przechowywania. Przenoś go w dobrze izolowanym pojemniku, takim jak skrzynia na lód. Jeśli jest transportowany w samochodzie lub furgonie przez ponad 15 minut, upewnij się, że jest zapewniona cyrkulacja świeżego powietrze.

ZAPOBIEGANIE

Traktuj suchy lód tak samo jak zwykłe oparzenia cieplne. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli skóra zmieni kolor lub się oderwie. W przeciwnym razie, jeśli oparzenie jest tylko zaczerwienione, wyleczy się w czasie, jak każde inne delikatne oparzenie. Stosuj maść z antybiotykiem, aby zapobiec infekcji i bandaż tylko wtedy, gdy obszar spalonej skóry wymaga ochrony. INNE UWAGI Nie pozostawiaj suchego lodu na kafelkach lub na powierzchni kruchej, ponieważ ekstremalne zimno może je połamać. Przestroga: Trzymaj suchy lód z dala od dzieci, jeśli nie mogą być ściśle nadzorowane przez cały czas.

Suchy lód


© Strona wykonana przez dotblue