Gdzie kupić suchy lód?

Możesz zamówić go przez internet, w naszym sklepie internetowym, lub skorzystać z jednego z naszych punktów odbioru osobistego w Krakowie, Wrocławiu oraz Bielsku-Białej.

Ile suchego lodu potrzebujesz?

To zależy od typu przechowywanego jedzenia (zamrożone czy schłodzone), rozmiaru Twojej lodówki, warunków zewnętrznych oraz długości przechowywania. 
Dla standardowej lodówki o pojemności 24 litrów cztery kilogramy suchego lodu wystarczą na całą dobę przechowywania.
Należy pamiętać, aby nie umieszczać lodówki w pełnym słońcu czy np. mocno nagrzanym samochodzie, także o tym, że suchy lód sublimuje przy kontakcie z powietrzem, więc częste otwieranie również skróci czas przechowywania.

Rozmiar lodówki4 godziny12 godzin24 godziny48 godzin
24 litry4 kg4 kg4 kg15 kg
48 litrów4 kg6 kg6 kg9 kg
95 litrów6 kg9 kg11 kg16 kg

* Podane wartości są wartościami przybliżonymi i mogą się różnić.
** Konstrukcja lodówki, przechowywane produkty, a także warunki zewnętrzne mają wpływ na czas przechowywania.
 

Dodatkowe korzyści

Suchy lód ma większą pojemność cieplną, dzięki czemu tam, gdzie z 1 kg tradycyjnego, lodu wodnego pozostanie plama wody, suchy lód nadal będzie miał formę 0,4 kg bryły.
Nasz suchy lód został wykonany z naturalnego dwutlenku węgla o czystości 99,9%, dzięki czemu nadaję się do kontaktu z żywnością. Jest także aseptyczny, co często doceniają np. wędkarze, umieszczając go w swoich lodówkach i zachowując świeżość ryb aż do momentu ich przygotowania.

Jak używać suchego lodu w lodówce? 

Oddziel produkty, które mają być schłodzone, od tych które powinny pozostać zamrożone. 
W lodówce ze schłodzonymi rzeczami sugerujemy umieszczenie suchego lodu na dnie i oddziel go od produktów np. ręcznikiem. Bezpośredni
kontakt np. puszki z Coca-Colą z suchym lodem już w ciągu dwóch minut spowoduje jej zamrożenie.
Mrożonki ułóż na dnie lodówki i umieść suchy lód bezpośrednio nad nimi. Aby jeszcze bardziej wydłużyć czas przechowywania, umieść warstwę suchego lodu na dole i na górze lodówki, a produkty pomiędzy nimi.

suchy lód w lodówce turystycznej

Jak obchodzić się z suchym lodem?

Nigdy nie dotykaj suchego lodu gołymi rękami, zawsze używaj rękawiczek lub szczypców. Aby uzyskać więcej informacji o bezpieczeństwie zapoznaj się z informacjami na tej stronie: suchy lód bezpieczeństwo

Przeczytaj także:


© Strona wykonana przez dotblue