Gdzie kupić suchy lód?

Możesz zamówić go przez internet, w naszym sklepie internetowym, lub skorzystać z jednego z naszych punktów odbioru osobistego w Krakowie, Wrocławiu oraz Bielsku-Białej.

Ile suchego lodu potrzebujesz?

To zależy od typu przechowywanego jedzenia (zamrożone czy schłodzone), rozmiaru Twojej lodówki, warunków zewnętrznych oraz długości przechowywania. 
Dla standardowej lodówki o pojemności 24 litrów cztery kilogramy suchego lodu wystarczą na całą dobę przechowywania.
Należy pamiętać, aby nie umieszczać lodówki w pełnym słońcu czy np. mocno nagrzanym samochodzie, także o tym, że suchy lód sublimuje przy kontakcie z powietrzem, więc częste otwieranie również skróci czas przechowywania.

Rozmiar lodówki 4 godziny 12 godzin 24 godziny 48 godzin
24 litry 4 kg 4 kg 4 kg 15 kg
48 litrów 4 kg 6 kg 6 kg 9 kg
95 litrów 6 kg 9 kg 11 kg 16 kg

* Podane wartości są wartościami przybliżonymi i mogą się różnić.
** Konstrukcja lodówki, przechowywane produkty, a także warunki zewnętrzne mają wpływ na czas przechowywania.
 

Dodatkowe korzyści

Suchy lód ma większą pojemność cieplną, dzięki czemu tam, gdzie z 1 kg tradycyjnego, lodu wodnego pozostanie plama wody, suchy lód nadal będzie miał formę 0,4 kg bryły.
Nasz suchy lód został wykonany z naturalnego dwutlenku węgla o czystości 99,9%, dzięki czemu nadaję się do kontaktu z żywnością. Jest także aseptyczny, co często doceniają np. wędkarze, umieszczając go w swoich lodówkach i zachowując świeżość ryb aż do momentu ich przygotowania.

Jak używać suchego lodu w lodówce? 

Oddziel produkty, które mają być schłodzone, od tych które powinny pozostać zamrożone. 
W lodówce ze schłodzonymi rzeczami sugerujemy umieszczenie suchego lodu na dnie i oddziel go od produktów np. ręcznikiem. Bezpośredni
kontakt np. puszki z Coca-Colą z suchym lodem już w ciągu dwóch minut spowoduje jej zamrożenie.
Mrożonki ułóż na dnie lodówki i umieść suchy lód bezpośrednio nad nimi. Aby jeszcze bardziej wydłużyć czas przechowywania, umieść warstwę suchego lodu na dole i na górze lodówki, a produkty pomiędzy nimi.

suchy lód w lodówce turystycznej

Jak obchodzić się z suchym lodem?

Nigdy nie dotykaj suchego lodu gołymi rękami, zawsze używaj rękawiczek lub szczypców. Aby uzyskać więcej informacji o bezpieczeństwie zapoznaj się z informacjami na tej stronie: suchy lód bezpieczeństwo

Przeczytaj także:


© Strona wykonana przez dotblue