Suchy lód 5 kg

 • 3 mm
 • 16 mm

73,99 zł

Suchy lód granulki o średnicy 3 lub 16 mm

Suchy lód w formie granulatu o średnicy 3 mm nadaje się do zastosowania we wszystkich akcesoriach dostępnych w naszym sklepie np. mieszadełkach, kieliszkach lub klatkach. Taki rozmiar granulek jest również preferowany przez kucharzy do wykorzystania przy przygotowaniu kuszących lodów, czy sorbetów ze świeżo wyciśniętych owoców.
Suchy lód wykonujemy z dwutlenku węgla o czystości 99,9%, będącym naturalnym produktem. Dostarczamy go w styropianowym opakowaniu dobranym do rozmiaru zestawu, tzw. styrboxie, który posiada atest PZH i jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Pudełko spowalnia proces sublimacji suchego lodu, czyli utraty jego masy.

Wymiary thermoboxa (długość/szerokość/wysokość):
 • Wewnętrzne: 29x18x5,5
 • Zewnętrzne: 30x30x30

Na ile wystarczy 5 kg?

To zależy :) 5 kg suchego lodu można wykorzystać w kilka minut do zadymienia np. części małego pomieszczenia, a może wystarczyć na cały dzień do natychmiastowego chłodzenia napojów (wystarczy tylko minuta, aby schłodzić puszkę czy butelkę), podawania zachwycających dymiących drinków, czy przygotowywania potraw lub deserów.
Utratę suchego lodu spowolnimy, przechowując go w chłodnym pomieszczeniu i ograniczając otwieranie opakowania.

Jak zrobić mgłę z suchego lodu?

Jeśli chcesz pokryć duży obszar, np. parkiet taneczny, będziesz potrzebować ok. 20 kg suchego lodu, który wystarczy na 8-10 minut. Dodaj suchy lód do pojemnika z gorącą wodą (50C), a efekt mgły pojawi się samoistnie. Efekt mgły można zatrzymać, jeśli do wody zostanie dodana zbyt duża ilość suchego lodu, co spowoduje ochłodzenie (i ostatecznie zamrożenie) wody oraz zmniejszenie wilgotności powietrza nad pojemnikiem. Aby zmaksymalizować efekt mgły, należy użyć ciepłej/gorącej wody. Jeśli chcesz, aby efekt mgły utrzymywał się przez dłuższy czas, rozważ dodanie źródła ciepła, aby utrzymać ciepłą wodę – pojemnikiem może być urządzenie do gotowania ryżu lub wolnowar ustawiony na najniższy stopień ogrzewania. Bądź ostrożny – jeśli użyjesz grzejnika na wysokim ustawieniu, prądy termiczne wyrzucą mgłę do powietrza, psując efekt. Świece nie będą działać, ponieważ CO₂ zgaśnie płomień, w końcu CO₂ jest używany w gaśnicach!

Podczas stosowania suchego lodu należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zostaną one również dołączone do paczki którą Państwo otrzymacie.

Środki bezpieczeństwa i reguły postępowania:

 • Przy kontakcie z suchym lodem należy pamiętać, aby nie dotykać suchego lodu bezpośrednio gołymi rękami.
 • Suchy lód nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia. Nie wolno go spożywać, ani używać do chłodzenia napoi. Suchy lód jest środkiem mrożąco – chłodzącym stosowanym w różnych dziedzinach przemysłu. Suchy lód nie ma nic wspólnego z kostkami lodu konsumpcyjnego.  
 • Obowiązuje zasada: ograniczyć do minimum czas otwarcia pojemnika z suchym lodem, a tym samym czas przebywania bezpośrednio przy pojemniku.
 • Należy pamiętać, że ze względu na właściwości suchego lodu nie należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych, nieprzystosowanych do tego pojemnikach, gdyż grozi to ich rozsadzeniem, co może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.
 • Pojemnik z suchym lodem oraz sam suchy lód należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.
 • Bezpośredni kontakt z dwutlenkiem węgla (CO2) w postaci stałej (suchy lód ma temp - 78° C ) może spowodować odmrożenia.
 • NIE dopuścić do połknięcia, ponieważ połknięcie suchego lodu może doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń wewnętrznych. W przypadku połknięcia zapewnić natychmiastową pomoc lekarską.
 • Nie wprowadzać suchego lodu do kanalizacji, piwnic, szybów i podobnych miejsc, gdzie jego stężenie stałoby się nadmiernie wysokie. 

Jeśli dojdzie do bezpośredniego kontaktu z suchym lodem, należy: 

 1. Kontakt ze skórą: odmrożenia skóry przemywać przez ok. 15 minut letnią wodą, następnie okryć jałowym opatrunkiem i zapewnić pomoc lekarską.
 2. Kontakt z oczami: bolesne i trudno gojące się odmrożenia mogą spowodować trwałe uszkodzenia wzroku. Oczy po zetknięciu z suchym lodem natychmiast przepłukać letnią wodą, płukanie powtarzać przez kolejne 15 minut. Następnie okryć jałowym opatrunkiem zachowując sterylność. Zapewnić natychmiastową pomoc lekarza okulisty.
 3. Osoby, u których zaobserwowano: przyspieszony oddech, bóle głowy, niemożność poruszania się, brak przytomności, należy wyprowadzić na świeże powietrze, zapewnić spokój i ciepłe okrycie. Wezwać lekarza

Dostawa suchego lodu

Przy składaniu zamówienia prosimy o zaznaczenie daty jak najbliższej planowanej dacie użycia, poprzez zaznaczenie jej na kalendarzu

W związku ze sprzedażą produktu szubko psującego się, zostanie on wysłany dzień przed zaplanowaną datą dostawy.

95% przesyłek dociera w wyznaczonym terminie. Bardzo prosimy aby poważnie potraktować informację o 5% ryzyka i poinformowanie o tym fakcie klienta docelowego, jeżeli sami Państwo nim nie są.

Dzięki zastosowaniu specjalnych opakowań z grubymi ściankami udało nam się zminimalizować nieunikniony proces utraty masy do 25% wagi w ciągu pierwszej doby od momentu wysyłki.

UWAGA! Jeżeli wybrałaś/eś dostawę kurierem do Paczkomatu InPost - robisz to na własną odpowiedzialność. W takich przypadkach nie przyjmujemy reklamacji, ponieważ nie mamy kontroli nad temperaturą, która panuje w Paczkomacie oraz nad tym, jak długo paczka się w nim znajduje.

Zamówienia złożone do godz. 12:00 mogą zostać wysłane tego samego dnia.

Jak przechowywać suchy lód?

Przechowuj suchy lód w izolowanym pojemniku – im lepsza izolacja, tym wolniejsza sublimacja do gazowego CO₂. Najlepszym pojemnikiem jest styropianowe pudełko, w którym wysłano suchy lód. Nie przechowuj suchego lodu w szczelnym lub szklanym pojemniku. Sublimacja suchego lodu do gazowego CO₂ spowoduje, że hermetyczny pojemnik rozszerzy się, pęknie.

Uwaga: suchy lód można przechowywać w domowych zamrażarkach (nieprzychodzących), pod warunkiem, że suchy lód jest przechowywany w styropianowym opakowaniu. Suchy lód w zamrażarce uwalnia CO₂, jednak nie ma ryzyka uduszenia. Zamrażarka zmniejszy przenikanie ciepła do pudełka i przedłuży żywotność lodu. 

Zobacz także:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

© Strona wykonana przez dotblue