Bloki suchego lodu Zobacz większe

Suchy lód bloki 6 kg

ZSBL6

83,98 zł

Blok suchego lodu 6 kg (wymiary bloku 25x15x16)

Idealnie nadają się do wykorzystania jako czynnik chłodniczy przy transporcie produktów wymagających niskiej temperatury, a także do wytwornicy ciężkiego dymu. 
Nasze bloki zawierają 99,9% dwutlenku węgla, który jest produktem naturalnym, niepozostawiającym smaku ani zapachu.
Dostarczamy je w styropianowych opakowaniach tzw. styrboxach dopuszczonych do kontaktu z żywnością przez PZH, które z powodzeniem spełnią funkcję przenośnego zamrażalnika.

Na życzenie istnieje możliwość otrzymania plastrów suchego lodu.

Wymiary thermoboxa (długość/szerokość/wysokość):

 • Wewnętrzne: 22x22x24
 • Zewnętrzne: 30x30x40

Dostawa suchego lodu

Dzięki zastosowaniu specjalnych opakowań z grubymi ściankami udało nam się zminimalizować nieunikniony proces utraty masy do 25% wagi w ciągu pierwszej doby. 
Przy składaniu zamówienia prosimy jednak o wybranie terminu dostawy, jak najbliższego planowanej dacie użycia.

Zamówienia złożone do godziny 12:00 zostaną wysłane tego samego dnia roboczego.

Środki bezpieczeństwa i reguły postępowania:

 1. Przy kontakcie z suchym lodem należy pamiętać, aby nie dotykać suchego lodu bezpośrednio gołymi rękami.
 2. Suchy lód nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia. Nie wolno go spożywać, ani używać do chłodzenia napoi. Suchy lód jest środkiem mrożąco – chłodzącym stosowanym w różnych dziedzinach przemysłu. Suchy lód nie ma nic wspólnego z kostkami lodu konsumpcyjnego.  
 3. Obowiązuje zasada: ograniczyć do minimum czas otwarcia pojemnika z suchym lodem, a tym samym czas przebywania bezpośrednio przy pojemniku.
 4. Należy pamiętać, że ze względu na właściwości suchego lodu nie należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych, nieprzystosowanych do tego pojemnikach, gdyż grozi to ich rozsadzeniem, co może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.
 5. Pojemnik z suchym lodem oraz sam suchy lód należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.
 6. Bezpośredni kontakt z dwutlenkiem węgla (CO2) w postaci stałej (suchy lód ma temp - 78° C ) może spowodować odmrożenia.
 7. NIE dopuścić do połknięcia, ponieważ połknięcie suchego lodu może doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń wewnętrznych. W przypadku połknięcia zapewnić natychmiastową pomoc lekarską.
 8. Nie wprowadzać suchego lodu do kanalizacji, piwnic, szybów i podobnych miejsc, gdzie jego stężenie stałoby się nadmiernie wysokie. 

Jeśli dojdzie do bezpośredniego kontaktu z suchym lodem, należy: 

 1. Kontakt ze skórą: odmrożenia skóry przemywać przez ok. 15 minut letnią wodą, następnie okryć jałowym opatrunkiem i zapewnić pomoc lekarską.
 2. Kontakt z oczami: bolesne i trudno gojące się odmrożenia mogą spowodować trwałe uszkodzenia wzroku. Oczy po zetknięciu z suchym lodem natychmiast przepłukać letnią wodą, płukanie powtarzać przez kolejne 15 minut. Następnie okryć jałowym opatrunkiem zachowując sterylność. Zapewnić natychmiastową pomoc lekarza okulisty.
 3. Osoby, u których zaobserwowano: przyspieszony oddech, bóle głowy, niemożność poruszania się, brak przytomności, należy wyprowadzić na świeże powietrze, zapewnić spokój i ciepłe okrycie. Wezwać lekarza.

Dostawa w 95% odbywa się na następny dzień roboczy. Maksymalnie 3 dni robocze.

Przy przesyłce kurierskiej prosimy o wybranie terminu dostawy najbliższego dacie planowanego użycia suchego lodu, z uwagi na sublimację suchego lodu.

Sublimacja to naturalny proces w którym suchy lód przechodzi z formy stałej w formę gazową, czyli odparowuje. Nie możemy mu zapobiec, możemy go tylko spowolnić unikając częstego otwierania pojemnika i przechowując paczkę z suchym lodem w chłodnym i zacienionym miejscu.

Suchy lód w paczce traci około 25% wagi w ciągu pierwszej doby.

Zobacz także:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

© Strona wykonana przez dotblue