Kocioł Czarownicy zestaw z suchym lodem 5kg 3mm

162,99 zł

BRAK NA STANIE MAGAZYNOWYM

KOCIOŁEK WIEDŹMY + SUCHY LÓD 5kg 3 mm

Wywołaj przepełniony tajemnicą efekt mgły za pomocą suchego lodu i naszego kociołka wiedźmy. 

Kociołek ma średnicę 22,9 cm.

Wraz z resztą gadżetów z zestawu zapewni wyjątkową oprawę np. podczas Halloween czy innych imprez tematycznych z magią w tle. 
Będzie również świetnym elementem dekoracyjnym przy przygotowywaniu sztuczek
i smakołyków na rozmaite wydarzenia.

Jak to działa?

Napełnij dołączony do zestawu mały pojemnik gorącą wodą i umieść go wewnątrz (na środku) kotła wiedźmy. Za pomocą dołączonego lejka napełnij klatkę suchym lodem. Gdy będziesz gotów - umieść klatkę w pojemniku i obserwuj efekt wydobywającej się z kociołka mgły

 Zestaw zawiera:

1 x Suchy lód 5kg 3mm

1 x Kocioł Czarownicy o średnicy 22,9 cm

1 x klatka lodowa

1 x pojemnik z poliwęglanu

1 x lejek do klatki

SUCHY LÓD

Suchy lód wykonujemy z dwutlenku węgla o czystości 99,9%, będącym naturalnym produktem. Dostarczamy go w styropianowym opakowaniu dobranym do rozmiaru zestawu, tzw. styrboxie, który posiada atest PZH i jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Pudełko spowalnia proces sublimacji suchego lodu, czyli utraty jego masy.

Podczas stosowania suchego lodu należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zostaną one również dołączone do paczki którą Państwo otrzymacie.

Środki bezpieczeństwa i reguły postępowania:

 • Przy kontakcie z suchym lodem należy pamiętać, aby nie dotykać suchego lodu bezpośrednio gołymi rękami.
 • Suchy lód nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia. Nie wolno go spożywać, ani używać do chłodzenia napoi. Suchy lód jest środkiem mrożąco – chłodzącym stosowanym w różnych dziedzinach przemysłu. Suchy lód nie ma nic wspólnego z kostkami lodu konsumpcyjnego.  
 • Obowiązuje zasada: ograniczyć do minimum czas otwarcia pojemnika z suchym lodem, a tym samym czas przebywania bezpośrednio przy pojemniku.
 • Należy pamiętać, że ze względu na właściwości suchego lodu nie należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych, nieprzystosowanych do tego pojemnikach, gdyż grozi to ich rozsadzeniem, co może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.
 • Pojemnik z suchym lodem oraz sam suchy lód należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.
 • Bezpośredni kontakt z dwutlenkiem węgla (CO2) w postaci stałej (suchy lód ma temp - 78° C ) może spowodować odmrożenia.
 • NIE dopuścić do połknięcia, ponieważ połknięcie suchego lodu może doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń wewnętrznych. W przypadku połknięcia zapewnić natychmiastową pomoc lekarską.
 • Nie wprowadzać suchego lodu do kanalizacji, piwnic, szybów i podobnych miejsc, gdzie jego stężenie stałoby się nadmiernie wysokie. 

Jeśli dojdzie do bezpośredniego kontaktu z suchym lodem, należy: 

 1. Kontakt ze skórą: odmrożenia skóry przemywać przez ok. 15 minut letnią wodą, następnie okryć jałowym opatrunkiem i zapewnić pomoc lekarską.
 2. Kontakt z oczami: bolesne i trudno gojące się odmrożenia mogą spowodować trwałe uszkodzenia wzroku. Oczy po zetknięciu z suchym lodem natychmiast przepłukać letnią wodą, płukanie powtarzać przez kolejne 15 minut. Następnie okryć jałowym opatrunkiem zachowując sterylność. Zapewnić natychmiastową pomoc lekarza okulisty.
 3. Osoby, u których zaobserwowano: przyspieszony oddech, bóle głowy, niemożność poruszania się, brak przytomności, należy wyprowadzić na świeże powietrze, zapewnić spokój i ciepłe okrycie. Wezwać lekarza

Dostawa suchego lodu

Przy składaniu zamówienia prosimy o zaznaczenie daty jak najbliższej planowanej dacie użycia, poprzez zaznaczenie jej na kalendarzu

W związku ze sprzedażą produktu szubko psującego się, zostanie on wysłany dzień przed zaplanowaną datą dostawy.

95% przesyłek dociera w wyznaczonym terminie. Bardzo prosimy aby poważnie potraktować informację o 5% ryzyka i poinformowanie o tym fakcie klienta docelowego, jeżeli sami Państwo nim nie są.

Dzięki zastosowaniu specjalnych opakowań z grubymi ściankami udało nam się zminimalizować nieunikniony proces utraty masy do 25% wagi w ciągu pierwszej doby od momentu wysyłki.

UWAGA! Jeżeli wybrałaś/eś dostawę kurierem do Paczkomatu InPost - robisz to na własną odpowiedzialność. W takich przypadkach nie przyjmujemy reklamacji, ponieważ nie mamy kontroli nad temperaturą, która panuje w Paczkomacie oraz nad tym, jak długo paczka się w nim znajduje.

Zamówienia złożone do godz. 12:00 mogą zostać wysłane tego samego dnia.

Jak przechowywać suchy lód?

Przechowuj suchy lód w izolowanym pojemniku – im lepsza izolacja, tym wolniejsza sublimacja do gazowego CO₂. Najlepszym pojemnikiem jest styropianowe pudełko, w którym wysłano suchy lód. Nie przechowuj suchego lodu w szczelnym lub szklanym pojemniku. Sublimacja suchego lodu do gazowego CO₂ spowoduje, że hermetyczny pojemnik rozszerzy się, pęknie.

Uwaga: suchy lód można przechowywać w domowych zamrażarkach (nieprzychodzących), pod warunkiem, że suchy lód jest przechowywany w styropianowym opakowaniu. Suchy lód w zamrażarce uwalnia CO₂, jednak nie ma ryzyka uduszenia. Zamrażarka zmniejszy przenikanie ciepła do pudełka i przedłuży żywotność lodu. 

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

© Strona wykonana przez dotblue