5kg Zestaw do wytwarzania mgły

122,99 zł

BRAK NA STANIE MAGAZYNOWYM

WYTWORNICA MGŁY

Jak to działa?
Umieść suchy lód w Wiaderku i dodaj gorącą wodę, a uzyskasz magiczny efekt gęstego dymu. Dzięki pokrywie zabezpieczającej, niemożliwe będzie przypadkowe wyciągnięcie suchego lodu po rozpoczęciu procesu wydobywania się mgły.

Aby skorzystać z wytwornicy mgły będziesz potrzebować:

 - czajnika z gorącą wodą (ok 1,5 litra)

- naczynia z uchwytem (pojemność 1/2 litra)

- grubego ręcznika.

Sugerujemy umieścić Wiaderko na blacie stołu, podeście tarasu lub innym podwyższeniu, aby mgła spływała i była widoczna dla wszystkich. 
Podczas eksperymentu z Wiadra wydostanie się trochę wody, dlatego używaj go tylko na powierzchniach, którym nie grozi zalanie. Połóż ręcznik na wybranej powierzchni, umieść na nim Wiadro sprawdzając, czy pokrywka jest dobrze przymocowana.

Napełnij czajnik, zagotuj wodę i odstaw na chwilę (jeśli woda będzie zbyt gorąca, mgła ustąpi i nie będzie wyglądać już tak dobrze). Otwórz pojemnik z suchym lodem
i wrzuć dwa pełne kubki (ok.500 g) przez otwór w pokrywie. Następnie wlej całą zawartość czajnika. 

Natychmiast z wytwornicy wydobędzie się gęsta mgła.
Efekt utrzyma się przez kilka minut.
Środki bezpieczeństwa: Po zakończeniu pokazu wylej wodę do zlewu i odkręć gorącą wodę, aby usunąć resztki suchego lodu.
Jak w przypadku wszystkich eksperymentów z suchym lodem, należy zapewnić bezpieczeństwo użytkowania. Dzieci mogą korzystać z produktu jedynie pod nadzorem osoby dorosłej . 

SUCHY LÓD

Suchy lód wykonujemy z dwutlenku węgla o czystości 99,9%, będącym naturalnym produktem. Dostarczamy go w styropianowym opakowaniu dobranym do rozmiaru zestawu, tzw. styrboxie, który posiada atest PZH i jest dopuszczony do kontaktu z żywnością. Pudełko spowalnia proces sublimacji suchego lodu, czyli utraty jego masy.

Zestaw zawiera:

1 wiadro z pokrywą

Suchy lód 5kg 16mm

Podczas stosowania suchego lodu należy przestrzegać podstawowych zasad bezpieczeństwa. Zostaną one również dołączone do paczki którą Państwo otrzymacie.

Środki bezpieczeństwa i reguły postępowania:

 • Przy kontakcie z suchym lodem należy pamiętać, aby nie dotykać suchego lodu bezpośrednio gołymi rękami.
 • Suchy lód nie jest przeznaczony do bezpośredniego spożycia. Nie wolno go spożywać, ani używać do chłodzenia napoi. Suchy lód jest środkiem mrożąco – chłodzącym stosowanym w różnych dziedzinach przemysłu. Suchy lód nie ma nic wspólnego z kostkami lodu konsumpcyjnego.  
 • Obowiązuje zasada: ograniczyć do minimum czas otwarcia pojemnika z suchym lodem, a tym samym czas przebywania bezpośrednio przy pojemniku.
 • Należy pamiętać, że ze względu na właściwości suchego lodu nie należy go przechowywać w szczelnie zamkniętych, nieprzystosowanych do tego pojemnikach, gdyż grozi to ich rozsadzeniem, co może być niebezpieczne dla zdrowia i życia.
 • Pojemnik z suchym lodem oraz sam suchy lód należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt.
 • Bezpośredni kontakt z dwutlenkiem węgla (CO2) w postaci stałej (suchy lód ma temp - 78° C ) może spowodować odmrożenia.
 • NIE dopuścić do połknięcia, ponieważ połknięcie suchego lodu może doprowadzić do bardzo poważnych obrażeń wewnętrznych. W przypadku połknięcia zapewnić natychmiastową pomoc lekarską.
 • Nie wprowadzać suchego lodu do kanalizacji, piwnic, szybów i podobnych miejsc, gdzie jego stężenie stałoby się nadmiernie wysokie. 

Jeśli dojdzie do bezpośredniego kontaktu z suchym lodem, należy: 

 1. Kontakt ze skórą: odmrożenia skóry przemywać przez ok. 15 minut letnią wodą, następnie okryć jałowym opatrunkiem i zapewnić pomoc lekarską.
 2. Kontakt z oczami: bolesne i trudno gojące się odmrożenia mogą spowodować trwałe uszkodzenia wzroku. Oczy po zetknięciu z suchym lodem natychmiast przepłukać letnią wodą, płukanie powtarzać przez kolejne 15 minut. Następnie okryć jałowym opatrunkiem zachowując sterylność. Zapewnić natychmiastową pomoc lekarza okulisty.
 3. Osoby, u których zaobserwowano: przyspieszony oddech, bóle głowy, niemożność poruszania się, brak przytomności, należy wyprowadzić na świeże powietrze, zapewnić spokój i ciepłe okrycie. Wezwać lekarza

Dostawa suchego lodu

Przy składaniu zamówienia prosimy o zaznaczenie daty jak najbliższej planowanej dacie użycia, poprzez zaznaczenie jej na kalendarzu

W związku ze sprzedażą produktu szubko psującego się, zostanie on wysłany dzień przed zaplanowaną datą dostawy.

95% przesyłek dociera w wyznaczonym terminie. Bardzo prosimy aby poważnie potraktować informację o 5% ryzyka i poinformowanie o tym fakcie klienta docelowego, jeżeli sami Państwo nim nie są.

Dzięki zastosowaniu specjalnych opakowań z grubymi ściankami udało nam się zminimalizować nieunikniony proces utraty masy do 25% wagi w ciągu pierwszej doby od momentu wysyłki.

UWAGA! Jeżeli wybrałaś/eś dostawę kurierem do Paczkomatu InPost - robisz to na własną odpowiedzialność. W takich przypadkach nie przyjmujemy reklamacji, ponieważ nie mamy kontroli nad temperaturą, która panuje w Paczkomacie oraz nad tym, jak długo paczka się w nim znajduje.

Zamówienia złożone do godz. 12:00 mogą zostać wysłane tego samego dnia.

Jak przechowywać suchy lód?

Przechowuj suchy lód w izolowanym pojemniku – im lepsza izolacja, tym wolniejsza sublimacja do gazowego CO₂. Najlepszym pojemnikiem jest styropianowe pudełko, w którym wysłano suchy lód. Nie przechowuj suchego lodu w szczelnym lub szklanym pojemniku. Sublimacja suchego lodu do gazowego CO₂ spowoduje, że hermetyczny pojemnik rozszerzy się, pęknie.

Uwaga: suchy lód można przechowywać w domowych zamrażarkach (nieprzychodzących), pod warunkiem, że suchy lód jest przechowywany w styropianowym opakowaniu. Suchy lód w zamrażarce uwalnia CO₂, jednak nie ma ryzyka uduszenia. Zamrażarka zmniejszy przenikanie ciepła do pudełka i przedłuży żywotność lodu. 

© Strona wykonana przez dotblue